AVÍZO: Nový Index etického úvěrování přinese radikální změny

Praha, 11. 12. 2012 - od 11 hodin se uskuteční tisková konference organizace Člověk v tísni, během které její pracovníci zveřejní aktuální Index etického úvěrování. Jeho nynější podoba přináší několik zásadních změn v chování největších nebankovních společností. V etice vůči dlužníkům jdou daleko nad povinnosti, které jim ukládá zákon a svým jednáním se tak řadí mezi nejetičtější úvěrové společnosti, a to včetně bank.

 
Index již po tři roky porovnává smluvní podmínky u největších poskytovatelů nebankovních půjček, a to podle jejich srozumitelnosti, uplatňování rozhodčí doložky či výše sankcí za jednu zpožděnou splátku atd. V minulém roce se jeho parametry rozrostly o další čtyři, které zkoumají, jakým způsobem přistupují společnosti při vymáhání pohledávek.
 
Cílem Indexu je zapojit samotné poskytovatele nebankovních úvěrů do zvyšování transparentnosti jejich podnikatelského segmentu. Zároveň poskytuje efektivní přehled rizik vyplývající z případného neplnění smluvních podmínek, jejichž počet v předvánoční době tradičně roste.
 
Místo: Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
Čas: 11:00 – 12:30
 
Kontaktní osoby:
Daniel Hůle, autor analýzy, daniel.hule@clovekvisni.cz, 774/510398
Martin Kovalčík, mediální koordinátor Programů sociální integrace organizace Člověk v tísni, 733/658749, martin.kovalcik@clovekvtisni.cz
 
Více na: www.rozhodnene.cz